Producenci

Pobierz katalog produktów .pdf

caps
malfini
rimeck
Workwear

Jakie pliki wysyłać do nadruku?

Odpowiednie przygotowanie grafiki to podstawa, która gwarantuje szybką i bezproblemową realizację zlecenia oraz gwarancję uzyskania świetnej jakości nadruku. Należy więc pamiętać o kilku zasadach dotyczących wysyłanych przez Państwa plików.

Najlepsze pliki

Najlepszymi plikami, które na pewno spełnią swoje zadanie w tym temacie będą pliki wektorowe w formacie:

  • .PDF

  • .AI

  • .EPS

Te typy zapisu są oferowane przez zdecydowaną większość płatnych oraz darmowych programów graficznych dostępnych na wszystkich urządzeniach. Pliki wektorowe dzięki swojej matematycznej formie zapisu zapewniają doskonałą jakość zarówno na małych gadżetach reklamowych jak i na większych powierzchniach zadruku ubrań. Zachęcamy więc Państwa do wybierania tej formy zapisu.

Inne formy zapisu

Istnieje również możliwość zapisu w formacie:

  • .PNG

  • .JPG

  • .TIFF

Należy jednak pamiętać o tym, by tego typu pliki zapisać bez stosowania jakiejkolwiek kompresji (tracenia detali grafiki) oraz w jak najlepszej możliwej jakości.

Rozdzielczość

Istotną rolę odgrywa również wartość rozdzielczości zwaną DPI. Pozwala to na określenie szczegółowości grafiki, która podczas powiększania lub zmniejszania powinna zachować tą samą jakość i ilość detali. Zalecaną wartością jest 300 DPI.

300dpi
72dpi

Wybór kolorów

Zalecanymi profilami kolorów są:

  • CMYK

  • Pantone

Użycie podanych kolorów zapewnia prawidłowe odwzorowanie barw przy nadruku na koszulki oraz inne części odzieży. Przy próbie zastosowania innego profilu koloru np. RGB wydruk może być wyblakły lub w innym odcieniu.

Czy mój plik jest dobrej jakości?

Najłatwiejszym sposobem na sprawdzenie czy plik z grafiką jest dobrej jakości jest powiększenie obrazu na swoim urządzeniu i przyjrzenie się detalom. Jeżeli drobne fragmenty grafiki są wciąż ostre można uznać, że plik jest gotowy do wydruku.

Poprawny
Negatywny

Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek wątpliwości dotyczące wszystkich pojęć przedstawionych powyżej, zachęcamy do skorzystania z możliwości wysłania swoich plików w celu weryfikacji na sklep@koszulkazlogo.pl.

Masz pytania?
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl