Ciepła odzież BHP przy pracy w niższych temperaturach

Ciepła odzież BHP przy pracy w niższych temperaturach

Chociaż temperatura w miejscu pracy powinna być dostosowana do charakteru działalności oraz możliwości adaptacyjnych człowieka, to w związku z trwającym kryzysem energetycznym w wielu miejscach zatrudnienia obniżane będą temperatury. Zastanawiasz się, jaka jest odpowiednia temperatura w miejscu pracy? Jak uchronić się przez zimnem? Zapraszamy do lektury.

Ile można zaoszczędzić obniżając temperaturę w miejscu pracy?

Obniżenie temperatury nawet o jeden stopień daje około 5% oszczędności na rachunkach w sezonie grzewczym. W dużych halach produkcyjnych i biurach ta oszczędność może być nawet większa. Decydując się na zmniejszenie temperatury należy zastanowić się jaka odzież pracowników będzie odpowiednia dla zachowania komfortu.

Jaka temperatura na hali produkcyjnej jest dopuszczalna?

Zgodnie z polskim Kodeksem pracy oraz wytycznymi zawartymi w Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 r., temperatura na hali produkcyjnej nie powinna być niższa niż 14 stopni Celsjusza. Niemniej jednak istnieją wyjątki od tej reguły, np. w przypadku zakładów, w których z uwagi na charakter działalności czy względy technologiczne temperatura może być utrzymywana na niższym poziomie (np. w chłodniach). Natomiast, w przypadku, kiedy pracownik wykonuje lekką pracę fizyczną, a także w biurach, temperatura nie powinna być niższa niż 18 stopni Celsjusza.

Ciepła odzież BHP dla pracowników

Ważne, by w okresie jesienno-zimowym zadbać o odpowiednią garderobę pracowników. Ciepłe bluzy i polary, a nawet i kurtki z logo firmy mogą w dużym stopniu pomóc pracownikom w przebywaniu w wychłodzonych pomieszczeniach.


- Polary – wykonane są z cienkich, poliestrowych włókien wypełnionych powietrzem. Dlatego właśnie polar BHP jest bardzo lekki, a jednocześnie świetnie zatrzymuje ciepło. Izolujący materiał polaru z logo firmy posiada wykończenie antypillingowe, dzięki czemu pozwala zachować naturalną temperaturę organizmu nawet w ekstremalnych warunkach.

- Bluzy – wykonane ze starannie zaprojektowanej mieszanki bawełny i poliestru, skutecznie chronią przed zimnem. Elastyczne ściągacze wszyte w rękawach oraz na dole bluzy z logo firmy dbają, by zimne powietrze nie dostało się do wewnątrz. Szczególnie polecamy zakup bluz BHP z kapturem, który dodatkowo ochroni głowę przed zimnem.

- Kurtki - chociaż najczęściej wykorzystywane są na zewnątrz, z powodzeniem mogą być także stosowane na hali. Ocieplane kurtki BHP z ciepłą wyściółką chronią organizm przed wyziębieniem i umożliwiają pracę w różnych warunkach atmosferycznych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl